od 17:00

BUTCHIS

Butchis

Torpedo v první lize prozatím bez porážky

Muži Torpeda po postupu do 1. ligy vletěli mezi elitu se svěžím větrem v zádech. Ve dvou venkovních a jednom domácím utkání dosud nepoznali hořkost porážky a odměnou jim je druhá příčka prvoligové tabulky. Utkání v Chomutově, doma s Otrokovicemi i ve Znojmě, byla všechna vyrovnaná a aktuálně jedenáctibodový zisk týmu Rostislava Kohúta je základem dobrého umístění po základní části.

Mužská druhá nejvyšší soutěž se hraje formou základní části, kde se utká všech 14 týmů každý s každým dvakrát, systémem doma venku a následného play off, kde postupuje nejlepších šest týmu přímo, 7. až 10. celek hraje předkolo play off, 11. až 14. týmy hrají play down o udržení v soutěži.

• DDQ Florbal Chomutov – Torpedo Havířov 4:5

V Chomutově na všech postech vhodně doplněný tým Torpeda odehrál vyrovnanou první třetinu, která skončila bez branek. Ve druhé části si domácí Chomutov dokázal vypracovat až tříbrankové vedení, na které i s pomocí přesilové hry během pěti minut dokázal Havířov reagovat rovněž třemi úspěšnými zásahy. Utkání tak rozhodovala závěrečná dvacetiminutovka, ve které nejdříve skórovali domácí, na což Torpedo opět rychle reagovalo a utkání kolektivní hrou otočilo ve svůj prospěch. V posledních deseti minutách se havířovští úspěšně poprali s početní nevýhodou, přečkali závěrečný tlak domácích a na zpáteční cestu si přibalili všechny tři body z Chomutova.

• Torpedo Havířov - Goldea PANTHERS OTROKOVICE 6:3

Posílené exsuperligové Otrokovice přijely do Havířova jistě pro body. Do cesty se jim postavil tým Torpeda, odhodlaný před domácím publikem uspět. Na úvodní branku se čekalo až do šestnácté minuty utkání a jako první se prosadili hosté. Žádná z dalších šancí nebyla využita a první třetina skončila hubeným náskokem hostí. Druhá třetina začala zvýšenou aktivitou Otrokovic, která vyústila v druhou branku utkání zásluhou Vykopala - 0:2. V páté minutě utkání Otrokovicím nevyšla přesilová hra, což nakoplo domácí Torpedo. Během pěti minut okolo poloviny utkání se Vilím, Kraus a Košarišťan svými góly zasloužili o obrat ve skóre. Opařené Otrokovice do konce druhé části už nic nebezpečného nedokázaly vymyslet, naopak mohly inkasovat. Torpedo svou velkou šanci však nevyužilo. Do třetí třetiny hosté vstoupili nejlépe jak mohli a po třiceti pěti vteřinách hry bylo vyrovnáno - 3:3. Nerozhodný stav vydržel až do 51. minuty, kdy v přesilovce 5 na 3 Matěj Černý našel dobře postaveného Vilíma - 4:3. Podráždění hosté sice ještě několikrát zahrozili před brankou domácích, ale Matěj Černý střelou z poloviny hřiště překonal Buršíka popáté a tento dvoubrankový náskok domácím bezpečně stačil k uklidnění. Na samém konci se Otrokovice pokusili o hru v šesti bez brankáře, ale míček si vzal Punčochář a zavezl jej až do odkryté brány hostů. V městské hale v Havířově zavládla spokojenost a hráči mohli s diváky oslavit první domácí vítězství po návratu do 1. ligy.

• TJ Znojmo LAUFEN CZ – Torpedo Havířov 9:10p

Namlsaní muži zajeli třetí hrací víkend na palubovku Znojma se sebevědomím proti favoritovi bodovat. Jako první vyslal jasný vzkaz domácím pozdější hrdina celého utkání Jakub Vilím a ve třetí minutě po pohledné akci havířovských otevřel skóre zápasu. Znojmo však neponechalo nic náhodě a do konce první části třemi góly zcela otočilo vývoj zápasu. Po změně stran o sobě dal znovu vědět Jakub Vilím a svou druhou vstřelenou brankou pomohl stáhnout náskok soupeře na nejtěsnější rozdíl. Pak se prosadili Blažek na straně Znojma a Kloza za Havířov. Produktivní Znojmo do konce druhé třetiny překonalo Koudelku v brance Torpeda ještě dvakrát a šlo do tříbrankového trháku. Závěrečná část by se dala pojmenovat slovem infarktová. 2x Vilím, Kloza a Szemla během deseti minut přímočarou hrou otočili zápas na stranu Torpeda. Co se dělo pak, mohlo přivodit stav zástavy srdce trenérům i fanouškům ať v hale nebo u video přenosu. Znojmo vyrovnává na 7:7 a po chvíli si Torpedo bere vedení brankou Szemly zpět. Tři minuty před koncem Znojmo dvěma góly v rozmezí necelé minuty otáčí zápas - 9:8. Ve hře bez brankáře proti čtyřem znojemským Vilím deset sekund před koncem vyrovnává. Utkání se prodlužuje a bod navíc Havířovu zapsal Marián Kloza, když jej dokonalou přihrávkou našel slovenský reprezentant Košarišťan. Torpedo vítězí potřetí v řadě.

Kompletní výsledky a tabulku 1. ligy mužů naleznete zde:

Každé utkání Torpeda v 1. lize mužů, včetně pozápasových sestřihů a rozhovorů můžete sledovat na platformě ceskyflorbal.tv

Muži mají nyní před sebou dvě domácí utkání proti ASK Orka Stará Boleslav (neděle 29.9. od 17:00) a Sokol Brno I EMKOCase Gullivers (neděle 6.10. od 17:00). Rádi bychom pozvali všechny fanoušky, aby přišli naše hráče podpořit, při jejich dalším tažení první ligou.