:
od 19:00

Goldea PANTHERS OTROKOVICE

Prague Games 2024 - medailová jízda

První polovina července patři již tradičně největšímu florbalovému turnaji na světě, Prague Games. Letos nás na turnaji reprezentovalo pět týmů v různých kategoriích, což je nejvíce ze všech moravských a slezských florbalových klubů. Hezká vizitka, co říkáte?

Ještě slibnější však byly výsledky. V páteční den, kdy z turnaje vypadával jeden tým za druhým, se všechna naše družstva držela ve hře až do pozdních odpoledních hodin. Na turnaji si tak všechny týmy zahrály minimálně šest utkání se soupeři, se kterými se běžně nepotkají.

A jak si jednotlivé týmy vedly?

B12
Nejmladší tým se skládal povětšinou z hráčů, kteří jeli okusit turnaj takového formátu vůbec poprvé. Vstup do turnaje jim však vyšel náramně, v úvodním utkání přetlačili pražský Chodov 2:1. Následovala prohra proti silnému švýcarskému Seelandu 3:9. V souboji o druhé místo tabulky dokázali přehrát Tigers Nehvizdy 9:2.

V prvním utkání play-off následoval další pražský celek Tigers, proti kterému se bohužel nepodařilo udržet slibně vyvíjecí se zápas, dvěmi brankami v samém závěru podlehli 4:5 a přesunuli se do play-off B.
Přišlo utkání nižšího pavouku a návrat na vítěznou vlnu s Chomutovem 5:3. V semifinále B však přišla porážka se švýcarským Zugem 5:2 a stopka v turnaji.
Celková bilance tři výhry a tři prohry je však velmi pozitivní a především množství nasbíraných zážitků a nových zkušeností.

B13 - BRONZ!
Představujeme Vám prvního medailistu turnaje!
Jak k ní došlo? Tým B13 by mohl být pasován na kata švýcarských klubů, v cestě do semifinále se postavilo hned kvarteto týmů s helvétským křížem a všechny odešly poraženy. Jediný český protivník do medailových bojů byl ze Skutče a i ten odešel ze vzájemného utkání s prázdnou.
Jistotu medaile dávalo semifinále, v něm ale čekal silný protivník a to domácí tým Tatran Střešovice. Vyrovnaný boj o finále trval až do samého závěru, během závěrečné pětiminutovky však Tatran získal důležitý dvoubrankový náskok a dotáhl utkání do konce.
Celková bilance pět vítězství s jedinou porážkou a zisk velmi cenných bronzových medailí.

B14
Tento tým obhajoval na turnaji bronzové medaile z loňského roku. Skupina vyšla stejně jako loni na výbornou. Tři zápasy, tři přesvědčivé výhry a to proti Zugu, Chodovu a švédskému Zenith při celkovém skóre 22:6.
Úvod play-off přinesl velmi dramatickou a nervózní “two man show” s výběrem Německa do 15 let. Křest ohněm se však hráčům i trenérům podařilo se štěstím přežít a vyhrát 7:4. Jízda turnajem pokračovala v osmifinále proti silné Spartě. Sebevědomý soustředěný výkon nepustil Spartu do zápasu a přesvědčivých 7:1 katapultovalo tým do čtvrtfinále proti loňskému vítězi Bern Selection. Začátek čtvrtfinále byl ve znamení návštěvy domu hrůzy, po prvních 10 minutách vedl soupeř 4:0 a na hřišti dominoval. V tu chvíli se hráči ve žlutočerném zvedli, převzali otěže zápasu a začali švýcarského favorita přehrávat. Po stáhnutí na 4:3 se  Bern otřepal, ustál tlak Torpeda a nakonec pečetil do prázdné branky na konečných 6:3. Tým B13 tak zůstal těsně pod medailovými stupni.
Celková bilance pět výher a jediná prohra s pozdějším vítězem turnaje z Bernu.

B15
Družstvo do 15 let se v turnaji rozjíždělo trochu pomaleji. Skupinový účet byl vystaven na 2 výhry (Prešov, Klatovy) a jedné porážce s Bernem. V úvodním utkání play-off přišla těsná prohra proti Lucernu 1:2 a přesun do play-off B.
Tam však nastalo sešlápnutí plynu a stupňování výkonů. Těsné výhry proti Thurgau 2:1 a Snipers Bratislava 3:2 znamenaly postup do finále B a možnost zisku medaile. Na druhé straně však stál tým se zvučným jménem - švédské Pixbo. Ve vyrovnaném utkání se bohužel nepodařilo udržet vedení 2:1, Pixbo v posledních dvou minutách dokázalo vyrovnat a v nájezdové loterii překlopit vítězství na svou stranu a ovládnout play-off B.
Celková bilance čtyři vítězství a tři porážky.

B17 - BRONZ!
Představení druhých medailistů turnaje. Nejstarším týmem TH bylo družstvo B17. Skupina přinesla vítězství proti Strakonicím, remízu proti Zurichu a prohru proti Lotyšům, která znamenala výhodnější cestu pavoukem play-off.
V úvodním utkání vyřazovací části proti houževnatému soupeři ze Vsetína se podařilo zvládnout 3:1. Osmifinále přineslo vyrovnanou bitvu se švédským Hagfors. Když už se schylovalo k nájezdům, přišlo rozhodnutí v poslední minutě a postup do čtvrtfinále. V něm stál těžký protivník, domácí tým Tatran Střešovice. Utkání se však klukům po skvělém týmovém výkonu podařilo zvládnout a po nejtěsnějším možném výsledku 1:0 postoupit do semifinále.
Zápas o finále a další švédský soupeř Partille. Toto utkání se strhlo v gólovou přestřelku, kdy soupeř dokázal odskočit na 5:2. Výborná hra v druhé půli přinesla vyrovnání na 5:5. Tři minuty před koncem bohužel přišla nevyužitá přesilová hra a Švédi v poslední minutě nemilosrdně trestali. Závěrečná hra bez brankáře na vyrovnání již nestačila.
Celková bilance čtyři výhry, jedna remíza, dvě porážky a bronzové medaile!